ВСЯ КОММЕРЧЕСКАЯ НЕДВИЖИМОСТЬ УКРАИНЫ
Добавить объявление
В журнал
Мои объявления
Блокнот
Аренда офисов, магазинов, складов. Коммерческая недвижимость Киева и Украины
Регион: Вся Украина
ГЛАВНАЯ         БАЗА ПРЕДЛОЖЕНИЙ         НОВОСТИ       СТАТЬИ         КАТАЛОГ КОМПАНИЙ         ССЫЛКИ
Вы находитесь здесь:   Статьи » Обзоры
помощь карта сайта
ПОИСК ПО ОБЪЯВЛЕНИЯМ
Рубрика
Область
Город
подписаться на
новые объявления
ПРЕМИУМ КОМПАНИИ
Экспертная оценка имущества
Бюро технической инвентаризации
НОВОСТИ
Фонд гарантирования вкладов отдаст в аренду помещения отделений банка "Финансы и Кредит"
Арендодатели Греции предпочитают туристов постоянным квартиросъемщикам
Metro сократит площади гипермаркетов
Metro сократит площади гипермаркетов
Российская сеть Centro уходит из Украины
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ
Имя:
E-mail:
 
СТАТЬИ
  Аналитика       Обзоры       Рынки    

Офісів побільшає на 200 тис. кв. м, а торговельних площ — на 260 тис. кв. м

Недвижимость за рубежом, продажа недвижимости на Кипре , недвижимость в Дубаи, продажа недвижимости в Болгарии

Офісів побільшає на 200 тис. кв. м, а торговельних площ — на 260 тис. кв. м
Київський ринок професійної офісної нерухомості класу А і В+ у 2011 році поповниться на близько 160 тис. кв. м, з них на клас А припаде 100 тис. кв. м, зазначає компанія Aurora Development.

За її прогнозами, до кінця 2011 року введуть в експлуатацію близько 200 тис. кв. м об'єктів нового будівництва. "Зараз функціонує 142 професійні бізнес-центри загальною площею близько 1,1 млн кв. м. Частка об'єктів классу А та В + складає 21%, а класу В та С — 89%". Понад 500 тис. кв. м офісної нерухомості перебуває на різних стадіях будівництва з перспективою виходу на ринок не раніше ніж через 2–3 роки.

Обсяг нової пропозиції у 2010 році склав близько 150 тис. кв. м офісних площ. В експлуатацію було введено близько 40 тис. кв. м, або п'ять об'єктів професійної офісної нерухомості.
Фахівці компанії вважають, що сформувався певний дефіцит на висококласні офісні приміщення площею близько 200 кв. м і це може спричинити невелике зростання орендних ставок у поточному році. У другій половині 2010 року орендні ставки у висококласних об'єктах незначно підвищилися за умов невисокої вакантності в 3%. В кінці IV кв. 2010 року рівень вакантності в об'єктах класу А відносно III кв. був знижений на 35%. У сегменті класу В+ простежувалася та ж тенденція.

За даними компанії, у минулому році спостерігалося зростання орендних ставок на 10–15% у сегменті офісів до 500 кв. м у вбудовано-прибудованих приміщеннях та в елітних житлових будинках.

До кінця 2010 року спостерігався дефіцит високоякісних приміщень у сегменті до 500 кв. м, розташованих у БЦ класу А і B+ у престижних ділових районах Києва. Основний попит на офісні приміщення в сегменті А і В класу був сформований компаніями IT-індустрії, телекомунікацій, фармацевтики, FMCG, а також іноземними представництвами.
Крім того, у минулому році фіксувалося зростання попиту на окремо збудовані якісні офісні приміщення-новобудови (у сегменті 1–1,5 тис. кв. м). "У цілому в другій половині 2010 р. ми побачили зростання кількості угод як на ринку оренди, так і на ринку продажу офісної нерухомості", — зазначається в огляді.

А ринок професійної торговельної нерухомості в 2011 році поповниться новою площею понад 260 тис. кв. м, що на 23,74% перевищує нинішню пропозицію, повідомляється в огляді. Фахівці прогнозують, що введення в експлуатацію нових торгово-розважальних об'єктів залишиться на низькому рівні ще як мінімум упродовж одного-двох років.
За прогнозами компанії, стрімкого зростання орендних ставок в 2011 році не очікується. На кінець минулого року середня орендна ставка для магазинів торгової галереї площею до 200 кв. м становила близько $ 70/кв. м на місяць.

З початку 2010 року вакантність у київських торгових центрах почала поступово знижуватися, досягнувши нульової позначки в найбільш якісних і престижних об'єктах. Якщо за підсумками I кв. 2010 р. середній рівень вакантності столичних ТЦ доходив до 5%, то в кінці року вакантність знаходилася на рівні 1,5–2,5%.

"Найбільша вакантність спостерігатиметься в невдалих з точки зору місцях розташування та концепції об'єктах. А також в об'єктах, введених в експлуатацію в 2011 році. Разом з тим на момент введення об'єктів їх вакантність можна прогнозувати не більше ніж 15–20%", — зазначають фахівці Aurora Development.

В огляді також йдеться, що в Києві до кінця минулого року функціонували 47 професійних торгових і торгово-розважальних центрів загальною площею 1,1 млн кв. м, в тому числі орендною площею 714,3 тис. кв. м. При цьому річне зростання цих показників за 2010 рік склало 9% та 11% відповідно.

За даними компанії, в 2010 році в столиці було введено в експлуатацію два професійні ТРЦ (Sky Mall і ТЦ на Бальзака) і три спеціалізовані торговельні об'єкти (Praktiker, Leroy Merlin, Novus).
Найбільший попит у минулому році в торговому сегменті Києва припав на приміщення торгових галерей площею 150–300 кв. м, а також на якірні площі в ТЦ/ТРЦ від 1,5 тис. кв. м. При цьому в сегменті "street retail" попит на якісні торгові площі перевищив пропозицію.

Источник: Business REALTYua

Зарубежная недвижимость, недвижимость Болгарии, недвижимость Дубаи, недвижимость Кипра

версия для печати | обсудить на форуме | подписка на RSS

Коментарии пользователей
Имя:
E-mail:
Текст:
 

Читайте также

Как обезопасить земельный участок от захвата рейдерами
Как обезопасить земельный участок от захвата рейдерами

На каждого украинца приходится $1,11 тыс. госдолга
На каждого украинца приходится $1,11 тыс. госдолга

НБУ начнет контролировать не только банки
НБУ начнет контролировать не только банки

За заемщиками будут охотиться гуртом
За заемщиками будут охотиться гуртом

Запрет валютного кредитования населения: правовые последствия
Запрет валютного кредитования населения: правовые последствия
ПАНЕЛЬ ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ
Вход           Регистрация

Стиль, оформление, дизайн и содержание являются объектом авторского права © МИР КВАРТИР Digital и охраняются законом.
Перепечатка и иное их использование без письменного разрешения редакции не допускаются и влекут за собой ответственность.
для рекламодателей
о журнале
редакция
т./ф.: (044) 206-5603, sales@mirkvartir.com.ua
сделано в mcdesign

закрыть Вход для пользователей

Логин:
Пароль:

Забыл свой пароль…


Регистрация
 
bigmir)net TOP 100 Недвижимость за рубежом http://otpusk.ua/ http://mirdomov.ua/ http://mirkvartir.ua/ http://www.nuance.com.ua/ aspo.biz